Sluneční brýle si nepořizujeme pouze z estetického důvodu, ale také proto, že nám pomáhají lépe vidět v ostrém slunečním světle nebo naopak při zhoršených světelných podmínkách. Nejdůležitější funkcí slunečních brýlí je však ochrana našich očí před škodlivým UV zářením, kterého se nám hlavně v letních měsících dostává velké množství. Nedostatečná ochrana proti UV záření může vést k podráždění očí a s tím spojeným onemocněním či dokonce trvalým poškozením rohovek, spojivek nebo sítnice.

Sluneční brýle lze rozdělit do dvou základních kategorií. Na sluneční brýle s dioptrickými čočkami a na klasické sluneční brýle. Sluneční brýle s dioptrickými čočkami využijí zejména lidé, kteří nosí dennodenně klasické dioptrické brýle a přesto si chtějí v létě užít pohodlí, které zabarvená skla slunečních brýlí nabízí.

Skla slunečních brýlí se vyrábí v různých barevných odstínech, kdy každý odstín má na světlo, které sklem prochází, jiný efekt. Zde je seznam nejběžnějších odstínů a jejich vlastností:

Hnědé sklo – Zlepší kontrast a vnímání barevných hloubek.

Žluté sklo – Zvýší kontrast při zhoršené viditelnosti. Vhodné pro řidiče.

Šedé sklo – Věrně reprodukuje barvy bez barevného zkreslení.

Červené sklo – Zvýší kontrast a zvýrazní detaily.

Zelené sklo – Sníží únavu ale změní vnímání barev.

Modré sklo – Potlačí bílou barvu a zjemní sluneční světlo.

Důležitým parametrem slunečních brýlí je intenzita UV záření, kterou dokáží odfiltrovat. Všechny námi nabízené sluneční brýle mají UV filtr s vlnovou délkou 400 nm nebo vyšší. Garantují vám tak 100% ochranu před škodlivým UV zářením.

Sluneční brýle lze stejně jako dioptrické opatřit o různé další úpravy. Těmi mohou být například antireflexní úprava (proti odrazům) či polarizační filtr (proti oslnění).

Máte zájem o stylové sluneční brýle, které vám opravdu padnou?

Navštivte některou z našich poboček.