Zrak je ze všech pěti smyslů, které člověk má, zdaleka nejnáchylnější na poškození. Lze si jej poškodit dlouhým, nepřirozeným namáháním, ale také vám může zrak poškodit nemoc nebo genetická predispozice. A pak je tady samozřejmě přirozené opotřebení očí stářím. Člověk se snaží o korekci svého nedokonalého zraku od nepaměti. Optickými čočkami a lomem světla se zabývali již staří antičtí myslitelé, jako např. Ptolemaios (r. 150 n.l.). Brýle, tak jak je známe dnes, přišly ale až ve 13. století.

To, že potřebujete dioptrické brýle poznáte buď sami, nebo vám jejich pořízení doporučí oční lékař na základě vyšetření. Abyste si své nové dioptrické brýle mohli pořídit, budete potřebovat předpis od vašeho očního lékaře. Pakliže předpis nemáte, nic se neděje. Stačí se zastavit na naši pobočku do Karviné – Fryštátu, kde vám náš optometrista zrak přeměří na počkání.

Abyste byli s brýlemi spokojeni, musí vám nejen dobře sednout, ale musí se vám také líbit. Vždyť je budete nosit pravděpodobně několik dalších let. Z toho důvodu jsou všechny naše pobočky vybaveny mnoha různými typy brýlových obrub pro muže, ženy i děti všech věkových kategorií. V nabídce máme cenově nenáročné obruby i designové obruby světoznámých módních značek. U nás si tedy vybere opravdu každý.

Máte-li vybrány brýlové obruby a přeměřen zrak (případně předpis na brýle), je důležité ještě zvolit vhodný typ čoček (plastové, skleněné, ztenčené, multifokální, …) a případně je nechat doplnit o některou z doporučovaných povrchových úprav (ochrana proti odleskům, ochrana proti poškrábání, UV filtr, ochrana proti zamlžení, ochrana před modrým světlem z displejů, úprava pro řidiče, samozabarvující UV ochrana, …).

Máte zájem o kvalitní dioptrické brýle, které vám opravdu padnou?

Navštivte některou z našich poboček.